Blýská se na lepší časy?

V listopadu jsem se rozhodla, že odejdu z práce. Věčný kolotoč přesčasů, nedodržování povinných přestávek. Už toho bylo moc. Ale věčný stres a únava se podepsala na mém zdraví. Neustále jsem se potýkala s žaludečními problémy a skoro každý měsíc jsem měla zánět močových cest. Vy, které to znáte, víte jak je to nepříjemné. Řekla jsem si a dost! Nemůžu v 26 letech být stále na hromádce.

Moje dvě terapeutky

Hlavně klid!

 

Všichni se shodují, že když člověk netrpí stresem a žije spokojený život, je zdravější. Vypadá to jednoduše, ale jak toho docílit. Nejprve jsme si sedla a zamyslela se, co by mě bavilo dělat, kam chci směřovat.

Teda tři 🙂

Baví mě pomáhat lidem a zvířatům, zároveň mám ráda kreativní práci, něco tvořit, něco krásného… Pak miluji přírodu, včelaření, zahradničení.

A tady se zrodil nápad, že bych se mohla začít věnovat domácí kosmetice a začít včelařit na “plný úvazek”.

 

Náš milovaný Nissan

 

I přes divoký přelom roku, kdy na našem Nissanu odešel motor a moji stařičkou žabku (zelenou Opel Corsa) jsme dvakrát opravovali  – jednou po srážce se srnkou a podruhé (asi mrazem) se vysklilo zadní okno. Nakonec nám na ní minulý týden taky odešel motor.

Ale i přes všechny komplikace,  jsem spokojená a šťastná, protože konečně dělám něco, co mě baví a cítím se užitečná. Třeba si tu smůlu vyberu hned na začátku 🙂

Minulý týden už vypadalo, že máme ty jobovky za sebou. Ale ne 🙂 Zítra nastupuji do nemocnice na plánovaný operační zákrok. Snad už to bude všechno a já se budu moc plně věnovat všemu, co mám pro tento rok v plánu. Rozšíření našeho včelaření, certifikace mých výrobků a uvedení na trh.

     Teď budu asi pár dní neschopná 🙂 Ale pak se zase pustím do tvoření a vy se můžete těšit na další články a moje “výtvory”.

    Držte mi palce! Zdenka

Moje maličkost u Prachovských skal

Sdílejte článek s přáteli

***** KLUB *****

PŘÍMO OD VČELAŘKY

Na co se můžete těsit?

📌 Spousta informací a inspirace

📌 Jeden nový článek měsíčně

📌 Živá vysílání 

📌
 Recepty a návody 

📌
  Konzultace zdarma

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

  Festival aromaterapie v Brně - proč pojedeme i příště Neděle jsou pro nás vždy odpočinkové. Vyhradili jsme si tento den, abychom po celotýdenním shonu (téměř) nic nedělali. Proto když jsme se dozvěděli, že na neděli vychází v Brně Festival aromaterapie, měli...

Proč to všechno dělám?

Proč to všechno dělám?

  Proč to všechno dělám?      Poslední dobou často slýchávám jednu a tu samou otázku dokola: "Proč všechny svoje znalosti o mýdle sdílíš? Nebojíš se, že si lidé mýdlo vyrobí sami a pak jej od tebe nekoupí?" Je to dobrá otázka. Vy, co mě lépe znáte víte, že si...

Smrkový sirup na rýmu a kašel

Smrkový sirup na rýmu a kašel

   Smrkový sirup na rýmu a kašelVenku je nádherně, letos (rok 2018) si užíváme obzvlášť teplé jaro a bohužel i suché. Jistě málokoho z nás napadne, že by potřeboval smrkový sirup na kašel nebo rýmu. A přitom takový perfektní sirup z mladých smrkových výhonů...

Líbí se Ti moje tvorba? Nenech si nic ujít.

KLUB PŘÍMO OD VČELAŘKY

V klubu je zracopváno již více než 20 článků. 🙂
Členství v klubu ocení určitě ti, kteří by rádi ke mě na kurz, ale nemají tu možnost.

Jak klub vlastně vypadá a na co se můžete těsit?

📌 Spousta informací a inspirace 
📌 Každý měsíc minimálně jedno téma především k výrobě mýdel. Pokud bude zájem tak i o bylinkách, kosmetice nebo o včelkách.
Témata budou i na přání
📌 Témata budou formou textu doplněného o video či fotonávod
📌 Živá vysílání 🙂
📌 Recepty na mýdla a tipy na zajímavé přísady
📌 Postupně projedeme všechny témata z mých kurzů 
📌 Budeš mít mou plnou pozornost při řešení Tvých problémů a otázek

📌 Budu pro Tebe po domluvě k dispozici na telefonu

CHCETE SE NAUČIT

VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!