Medový balzám na rty – jednoduchý recept

 

V zimním období často trpím na popraskané rty. Myslím, že každá z nás ví, jak je to nepříjemné. Už jsem vyzkoušela spoustu balzámů, ale žádný mi úplně nevyhovoval. Tak jsem se rozhodla vyrobit si vlastní.  Vůbec jsem netušila, jak se takový balzám dělá a překvapilo mě, jak je to jednoduché.

Na žádný recept, který jsem na internetu objevila, jsem neměla všechny suroviny. A když už jsem měla, tak mi zase nevyhovovalo složení. Tak jsem si poskládala vlastní recept a hned večer ho vyzkoušela.

Komponenty (na med a vosk jsem zapomněla!)

 

Medový balzám na rty

 

 

  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 8 g včelího vosku z vlastní produkce
  • 20 kapek jojobového oleje
  • 10 kapek pupalkového oleje
  • malá lžička medu od mých včel
  • 3 kapky EO Ylang-ylang

Rozpouštějící se kokosový olej a včelí vosk

     Nejprve jsem ve vodní lázni rozpustila kokosový olej a včelí vosk. Jakmile se vosk a olej dokonale rozpustil, odstranila jsem misku z vodní lázně a celou směs míchala do doby, než začala lehce tuhnout (směs přestane být čirá a začne mít krémový charakter).

V této chvíli jsem přidala zbytek surovin a ještě chvíli míchala. Potom jsem již relativně pevnou směs naplnila do dóziček a nechala na lince ztuhnout.

Balzám mě naprosto uchvátil svou vůní a sladkou chutí. Krásně drží na rtech a stačí ho použít opravdu malinko. Škoda, že jsem doma měla jen obyčejné dózičky, které používám na domácí mastičky a ne přímo ty na “jelení lůj”. To mu však na kráse a účinnosti nijak neubralo 🙂

Děláte si balzámy sami doma, nebo kupujete? Jaký je váš nejoblíbenější? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti v komentářích pod článkem.

Sdílejte článek s přáteli

Chcete má přírodní mýdla?

 

 

 

Navštivte náš e-shop a vyberte si!

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

    Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

Hydroláty - co umí a jak si je vyrobit doma? Poprvé v životě jsem se setkala s hydrolátem díky výrobě přírodní kosmetiky - byl v receptu na pleťový krém. Hned jsme si musela jeden hydrolát objednat. Byl to růžový hydrolát a ve chvíli, kdy jsem si ho poprvé oňufňala,...

Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si nic ujít.

Nepropásněte nové články

O přírodních mýdlech, kosmetice, včelaření anebo jen tak, o životě a podnikání. Nechte nám tady e-mail a budete o novém článku vědět jako první.

Suroviny pro výrobu

Sháníte suroviny na výrobu mýdel a mastí podle mých receptů? Ekokoza.cz má vše, co budete k tvorbě potřebovat.

čERSTVĚ Z DÍLNIČKY NA INSTAGRAMU

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.