Medový balzám na rty – jednoduchý recept

 

V zimním období často trpím na popraskané rty. Myslím, že každá z nás ví, jak je to nepříjemné. Už jsem vyzkoušela spoustu balzámů, ale žádný mi úplně nevyhovoval. Tak jsem se rozhodla vyrobit si vlastní.  Vůbec jsem netušila, jak se takový balzám dělá a překvapilo mě, jak je to jednoduché.

Na žádný recept, který jsem na internetu objevila, jsem neměla všechny suroviny. A když už jsem měla, tak mi zase nevyhovovalo složení. Tak jsem si poskládala vlastní recept a hned večer ho vyzkoušela.

Komponenty (na med a vosk jsem zapomněla!)

 

Medový balzám na rty

 

 

  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 8 g včelího vosku z vlastní produkce
  • 20 kapek jojobového oleje
  • 10 kapek pupalkového oleje
  • malá lžička medu od mých včel
  • 3 kapky EO Ylang-ylang

Rozpouštějící se kokosový olej a včelí vosk

     Nejprve jsem ve vodní lázni rozpustila kokosový olej a včelí vosk. Jakmile se vosk a olej dokonale rozpustil, odstranila jsem misku z vodní lázně a celou směs míchala do doby, než začala lehce tuhnout (směs přestane být čirá a začne mít krémový charakter).

V této chvíli jsem přidala zbytek surovin a ještě chvíli míchala. Potom jsem již relativně pevnou směs naplnila do dóziček a nechala na lince ztuhnout.

Balzám mě naprosto uchvátil svou vůní a sladkou chutí. Krásně drží na rtech a stačí ho použít opravdu malinko. Škoda, že jsem doma měla jen obyčejné dózičky, které používám na domácí mastičky a ne přímo ty na “jelení lůj”. To mu však na kráse a účinnosti nijak neubralo 🙂

Děláte si balzámy sami doma, nebo kupujete? Jaký je váš nejoblíbenější? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti v komentářích pod článkem.

Sdílejte článek s přáteli

Klub Přímo od Včelařky

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se do
Klubu Přímo od Včelařky!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vavřínový olej – recepty

Vavřínový olej – recepty

  Vavřínový olej v kosmetice + receptyVavřínový olej jsem si před dvěma lety objednala, protože jsem chtěla vyzkoušet slavné Aleppo mýdlo - mýdlo z olivového a vavřínového oleje. První mě překvapila jeho opravdu silná, kořeněná vůně. Kdo jej znáte, určitě mi...

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

   Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Líbí se Ti moje tvorba? Nenech si nic ujít.

KLUB PŘÍMO OD VČELAŘKY

📌 Spousta informací a inspirace 
📌 Každý měsíc dva články
📌 Živá vysílání 🙂
📌 Recepty na mýdla 
a mnohem víc... 

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.