O mně

     Asi by bylo vhodné se po měsíci blogování představit 🙂 Říct vám kdo jsem, co vlastně dělám, kam směřuji a taky proč tento blog vlastně vznikl.

     Jmenuji se Zdenka Růžičková, je mi 26 let, žiji s manželem, smečkou psů a koček, houfem slepic, stádem králíků a nepočítaně včel v malé vesnici pod Hostýnskými vrchy.

Studium

 

      Studovala jsem gymnáziu a pak přešla plynule na Masarykovu univerzitu do Brna, obor biologie-chemie. Chtěla jsem být učitelkou, tento sen mě ale velmi rychle přešel a já v roce 2014 ze školy utekla.

 

Práce

      Prošla jsme několika pracemi a naposledy zakotvila v květinářství, které bylo v jednom nejmenovaném obchodním řetězci. Práce mě neskutečně bavila, v kolektivu dalších tří holek bylo fajn, bohužel je to práce o víkendech, celé dny, přesčasy. Pokud některá kolegyně vypadla a my ji musely zastoupit, přesčasy rostly. Jakmile onemocněly dvě kolegyně už jsem mohla v práci i spát.

A co dál?

 

     Nakonec to loni v listopadu dopadlo tak, že jsem podala výpověď. A v tu chvíli nastalo přemýšlení co dál? Kam směřovat, čemu se začít věnovat? Mám svoje včely a napadlo mě začít včelařit na plný úvazek. Včelaření je ale jen sezónní práce, chtělo by i něco, co můžu dělat v zimě.

A tady se ozvala má láska k přírodě, bylinkám a všemu okolo. Hledala jsem něco kreativního, co mě bude bavit a zároveň můžu pomáhat lidem okolo, být užitečná. Tak jsem se začala zajímat o výrobu domácí kosmetiky – masti, tinktury a nakonec i rostlinná mýdla.

Lidem okolo mě se tento nápad hrozně líbil a s jejich podporou jsem se rozhodla vydat se na cestu k certifikaci vlastní kosmetiky. Nakoupila jsem suroviny, oprášila laboratorní plášť a pustila se “výzkumu”. U každého výrobku se snažím, aby měl co nejlepší účinek, dobře se používal, měl příjemnou konzistenci a dlouho vydržel i mimo lednici. Stále zkouším a vylaďuji jednotlivé receptury, aby certifikované výrobky byly opravdu to nejlepší, co vám můžu nabídnout.

     Cesta k vlastní kosmetice nebude jednoduchá, ale mám podporu manžela, rodiny a věřím, že i vás, mých čtenářů a tak jsem přesvědčená že to společně zvládneme a brzy budeme mít v rukou třeba “Propolisovou mast Přímo od včelařky” 🙂

 

 

      A na co se můžete na blogu těšit? Čeká vás spousta receptů na přírodní kosmetiku, na zprávy z mojí včelnice, recepty na přírodní mýdla a spousty dalších…A taky můžete sledovat naši cestu přes všechny úřady a instituce až k prodeji vlastních výrobků.

Sdílejte článek s přáteli

Klub Přímo od Včelařky

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se do
Klubu Přímo od Včelařky!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

  Festival aromaterapie v Brně - proč pojedeme i příště Neděle jsou pro nás vždy odpočinkové. Vyhradili jsme si tento den, abychom po celotýdenním shonu (téměř) nic nedělali. Proto když jsme se dozvěděli, že na neděli vychází v Brně Festival aromaterapie, měli...

Proč to všechno dělám?

Proč to všechno dělám?

  Proč to všechno dělám?      Poslední dobou často slýchávám jednu a tu samou otázku dokola: "Proč všechny svoje znalosti o mýdle sdílíš? Nebojíš se, že si lidé mýdlo vyrobí sami a pak jej od tebe nekoupí?" Je to dobrá otázka. Vy, co mě lépe znáte víte, že si...

Smrkový sirup na rýmu a kašel

Smrkový sirup na rýmu a kašel

   Smrkový sirup na rýmu a kašelVenku je nádherně, letos (rok 2018) si užíváme obzvlášť teplé jaro a bohužel i suché. Jistě málokoho z nás napadne, že by potřeboval smrkový sirup na kašel nebo rýmu. A přitom takový perfektní sirup z mladých smrkových výhonů...

Přečtěte si naše nejnovější články

Solná mýdla

Solná mýdla

    Solná mýdla Solná mýdla se jmenují solná, protože obsahují celkem velké množství soli (minimálně 50 % od váhy olejů). Nejčastěji se...

Planetkové mýdlo

Planetkové mýdlo

    Planetkové mýdloPlanetkové mýdlo vzniklo hned po výrobě neonkového mýdla. Jako planetky jsem právě využila planetky vyrobené ze zbytku...

Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si nic ujít.

Nepropásněte nové články

O přírodních mýdlech, kosmetice, včelaření anebo jen tak, o životě a podnikání. Nechte nám tady e-mail a budete o novém článku vědět jako první.

Klub Přímo od Včelařky

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se do
Klubu Přímo od Včelařky!

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.