O mně

     Asi by bylo vhodné se po měsíci blogování představit 🙂 Říct vám kdo jsem, co vlastně dělám, kam směřuji a taky proč tento blog vlastně vznikl.

     Jmenuji se Zdenka Růžičková, je mi 26 let, žiji s manželem, smečkou psů a koček, houfem slepic, stádem králíků a nepočítaně včel v malé vesnici pod Hostýnskými vrchy.

Studium

 

      Studovala jsem gymnáziu a pak přešla plynule na Masarykovu univerzitu do Brna, obor biologie-chemie. Chtěla jsem být učitelkou, tento sen mě ale velmi rychle přešel a já v roce 2014 ze školy utekla.

 

Práce

      Prošla jsme několika pracemi a naposledy zakotvila v květinářství, které bylo v jednom nejmenovaném obchodním řetězci. Práce mě neskutečně bavila, v kolektivu dalších tří holek bylo fajn, bohužel je to práce o víkendech, celé dny, přesčasy. Pokud některá kolegyně vypadla a my ji musely zastoupit, přesčasy rostly. Jakmile onemocněly dvě kolegyně už jsem mohla v práci i spát.

A co dál?

 

     Nakonec to loni v listopadu dopadlo tak, že jsem podala výpověď. A v tu chvíli nastalo přemýšlení co dál? Kam směřovat, čemu se začít věnovat? Mám svoje včely a napadlo mě začít včelařit na plný úvazek. Včelaření je ale jen sezónní práce, chtělo by i něco, co můžu dělat v zimě.

A tady se ozvala má láska k přírodě, bylinkám a všemu okolo. Hledala jsem něco kreativního, co mě bude bavit a zároveň můžu pomáhat lidem okolo, být užitečná. Tak jsem se začala zajímat o výrobu domácí kosmetiky – masti, tinktury a nakonec i rostlinná mýdla.

Lidem okolo mě se tento nápad hrozně líbil a s jejich podporou jsem se rozhodla vydat se na cestu k certifikaci vlastní kosmetiky. Nakoupila jsem suroviny, oprášila laboratorní plášť a pustila se “výzkumu”. U každého výrobku se snažím, aby měl co nejlepší účinek, dobře se používal, měl příjemnou konzistenci a dlouho vydržel i mimo lednici. Stále zkouším a vylaďuji jednotlivé receptury, aby certifikované výrobky byly opravdu to nejlepší, co vám můžu nabídnout.

     Cesta k vlastní kosmetice nebude jednoduchá, ale mám podporu manžela, rodiny a věřím, že i vás, mých čtenářů a tak jsem přesvědčená že to společně zvládneme a brzy budeme mít v rukou třeba “Propolisovou mast Přímo od včelařky” 🙂

 

 

      A na co se můžete na blogu těšit? Čeká vás spousta receptů na přírodní kosmetiku, na zprávy z mojí včelnice, recepty na přírodní mýdla a spousty dalších…A taky můžete sledovat naši cestu přes všechny úřady a instituce až k prodeji vlastních výrobků.

Sdílejte článek s přáteli

Zdílnička

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se k nám na Facebooku!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

Festival aromaterapie v Brně – proč pojedeme i příště

  Festival aromaterapie v Brně - proč pojedeme i příště Neděle jsou pro nás vždy odpočinkové. Vyhradili jsme si tento den, abychom po celotýdenním shonu (téměř) nic nedělali. Proto když jsme se dozvěděli, že na neděli vychází v Brně Festival aromaterapie, měli...

Proč to všechno dělám?

Proč to všechno dělám?

  Proč to všechno dělám?      Poslední dobou často slýchávám jednu a tu samou otázku dokola: "Proč všechny svoje znalosti o mýdle sdílíš? Nebojíš se, že si lidé mýdlo vyrobí sami a pak jej od tebe nekoupí?" Je to dobrá otázka. Vy, co mě lépe znáte víte, že si...

Smrkový sirup na rýmu a kašel

Smrkový sirup na rýmu a kašel

   Smrkový sirup na rýmu a kašelVenku je nádherně, letos (rok 2018) si užíváme obzvlášť teplé jaro a bohužel i suché. Jistě málokoho z nás napadne, že by potřeboval smrkový sirup na kašel nebo rýmu. A přitom takový perfektní sirup z mladých smrkových výhonů...

Přečtěte si naše nejnovější články

Mýdlo z hovězího loje

Mýdlo z hovězího loje

    Mýdlo s hovězím lojem a kyselinou myristovouMýdla z živočišných tuků byla dělána už od pradávna. Nejčastěji se používal hovězí lůj a...

Zpracování odřezků z mýdla

Zpracování odřezků z mýdla

    Zpracování odřezků z mýdlaVyrobíme mýdlo, opracujeme jej, těšíme se z výsledku, ale někde pod stolem, v šuplíku, na polici se hromadí...

Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si nic ujít.

Nepropásněte nové články

O přírodních mýdlech, kosmetice, včelaření anebo jen tak, o životě a podnikání. Nechte nám tady e-mail a budete o novém článku vědět jako první.

Suroviny pro výrobu

Sháníte suroviny na výrobu mýdel a mastí podle mých receptů? Ekokoza.cz má vše, co budete k tvorbě potřebovat.

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.