O mně

     Asi by bylo vhodné se po měsíci blogování představit 🙂 Říct vám kdo jsem, co vlastně dělám, kam směřuji a taky proč tento blog vlastně vznikl.

     Jmenuji se Zdenka Růžičková, je mi 26 let, žiji s manželem, smečkou psů a koček, houfem slepic, stádem králíků a nepočítaně včel v malé vesnici pod Hostýnskými vrchy.

Studium

 

      Studovala jsem gymnáziu a pak přešla plynule na Masarykovu univerzitu do Brna, obor biologie-chemie. Chtěla jsem být učitelkou, tento sen mě ale velmi rychle přešel a já v roce 2014 ze školy utekla.

 

Práce

      Prošla jsme několika pracemi a naposledy zakotvila v květinářství, které bylo v jednom nejmenovaném obchodním řetězci. Práce mě neskutečně bavila, v kolektivu dalších tří holek bylo fajn, bohužel je to práce o víkendech, celé dny, přesčasy. Pokud některá kolegyně vypadla a my ji musely zastoupit, přesčasy rostly. Jakmile onemocněly dvě kolegyně už jsem mohla v práci i spát.

A co dál?

 

     Nakonec to loni v listopadu dopadlo tak, že jsem podala výpověď. A v tu chvíli nastalo přemýšlení co dál? Kam směřovat, čemu se začít věnovat? Mám svoje včely a napadlo mě začít včelařit na plný úvazek. Včelaření je ale jen sezónní práce, chtělo by i něco, co můžu dělat v zimě.

A tady se ozvala má láska k přírodě, bylinkám a všemu okolo. Hledala jsem něco kreativního, co mě bude bavit a zároveň můžu pomáhat lidem okolo, být užitečná. Tak jsem se začala zajímat o výrobu domácí kosmetiky – masti, tinktury a nakonec i rostlinná mýdla.

Lidem okolo mě se tento nápad hrozně líbil a s jejich podporou jsem se rozhodla vydat se na cestu k certifikaci vlastní kosmetiky. Nakoupila jsem suroviny, oprášila laboratorní plášť a pustila se “výzkumu”. U každého výrobku se snažím, aby měl co nejlepší účinek, dobře se používal, měl příjemnou konzistenci a dlouho vydržel i mimo lednici. Stále zkouším a vylaďuji jednotlivé receptury, aby certifikované výrobky byly opravdu to nejlepší, co vám můžu nabídnout.

     Cesta k vlastní kosmetice nebude jednoduchá, ale mám podporu manžela, rodiny a věřím, že i vás, mých čtenářů a tak jsem přesvědčená že to společně zvládneme a brzy budeme mít v rukou třeba “Propolisovou mast Přímo od včelařky” 🙂

 

 

      A na co se můžete na blogu těšit? Čeká vás spousta receptů na přírodní kosmetiku, na zprávy z mojí včelnice, recepty na přírodní mýdla a spousty dalších…A taky můžete sledovat naši cestu přes všechny úřady a instituce až k prodeji vlastních výrobků.

Sdílejte článek s přáteli

***** KLUB *****

PŘÍMO OD VČELAŘKY

Na co se můžete těsit?

 

📌   Spousta informací 

📌   Inspirace

📌  Pravidělně nový obsah

📌  Videa z výroby

📌  Živá vysílání 

📌
  Recepty a návody 

📌
  Konzultace zdarma

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Smrkový sirup na rýmu a kašel

Smrkový sirup na rýmu a kašel

   Smrkový sirup na rýmu a kašelVenku je nádherně, letos (rok 2018) si užíváme obzvlášť teplé jaro a bohužel i suché. Jistě málokoho z nás napadne, že by potřeboval smrkový sirup na kašel nebo rýmu. A přitom takový perfektní sirup z mladých smrkových výhonů...

Přečtěte si naše nejnovější články

Solná mýdla

Solná mýdla

    Solná mýdla Solná mýdla se jmenují solná, protože obsahují celkem velké množství soli (minimálně 50 % od váhy olejů). Nejčastěji se...

Planetkové mýdlo

Planetkové mýdlo

  Planetkové mýdloPlanetkové mýdlo vzniklo hned po výrobě neonkového mýdla. Jako planetky jsem právě využila planetky vyrobené ze zbytku...

Líbí se Ti moje tvorba? Nenech si nic ujít.

KLUB PŘÍMO OD VČELAŘKY

V klubu je zracopváno již více než 50 článků. 🙂

Členství v klubu ocení určitě ti,

kteří by rádi ke mě na kurz, ale nemají tu možnost.

Jak klub vlastně vypadá a na co se můžete těsit?

📌 Spousta informací a inspirace 
📌 Každý měsíc minimálně jedno téma především k výrobě mýdel. Pokud bude zájem tak i o bylinkách, kosmetice nebo o včelkách.
Témata budou i na přání
📌 Témata budou formou textu doplněného o video či fotonávod
📌 Živá vysílání 🙂
📌 Recepty na mýdla a tipy na zajímavé přísady
📌 Postupně projedeme všechny témata z mých kurzů 
📌 Budeš mít mou plnou pozornost při řešení Tvých problémů a otázek

📌 Budu pro Tebe po domluvě k dispozici na telefonu