Domácí balzám na rty – recept

Včera mi konečně přišel balíček s novými surovinami na výrobu kosmetiky a hlavně tuby přímo na balzámy na rty (trubičky). Poprvé mám v rukou nerafinované bambucké máslo v BIO kvalitě a kakaové máslo, taktéž BIO 🙂 Tyto suroviny přímo vybízí k výrobě exkluzivního balzámu na rty. Pojďte se mrknout, co jsem vymyslela.

Po směru hodinových ručiček: kakaové máslo, včelí vosk, bambucké máslo

Potřebné suroviny

 

Suroviny na výrobu asi 4 trubiček (do jedné trubičky se mi vešlo cca 5 g balzámu):

 

  • 5 g bambuckého másla – nerafinované, BIO
  • 5 g kakaového másla v BIO kvalitě
  • 5 g mandlového oleje lisovaného za studena
  • 5 g panenského včelího vosku od svých včel (více o vosku zde a zde)
  • malá lžička jojobového oleje
  • 10 kapek pupalkového oleje
  • 3 kapky éterického oleje – já preferuji bez, nedráždí a voní krásně po kakau

Suroviny na výrobu balzámu

Postup výroby

 

Nejprve jsem ve vodní lázni pomalu rozpustila bambucké máslo, kakaové máslo a včelí vosk. Když bylo vše rozpuštěno, vypnula jsem plotýnku a přidala zbylé ingredience. Potom jsem směs důkladně promíchala a nalila do připravených trubiček na balzám na rty.

     Výsledek je skvělý, ještě lepší, než u předchůdce. Je lehoučký, poskytuje dlouhotrvající hydrataci a zanechává rty krásně vláčné. Díky pomerančové silici je příjemně osvěžující. Balzám je při pokojové teplotě dostatečně tuhý. Možná je trošku pevnější než je obvyklé.

     Já jsem spokojená, protože mám ráda opravdu tuhé balzámy. Žádná másla 🙂 To už záleží na každém, co mu vyhovuje.

Pokud se vám článek líbil a informace z něj pro vás byly přínosem, můžete se stát mým Patronem a podpořit mě na Startovači. Díky vaší podpoře budu moci dál psát další články, tvořit videa a udržovat blog v chodu 🙂

Balzám na rty – připraven k použití

Sdílejte článek s přáteli

Zdílnička

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se k nám na Facebooku!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vavřínový olej – recepty

Vavřínový olej – recepty

  Vavřínový olej v kosmetice + receptyVavřínový olej jsem si před dvěma lety objednala, protože jsem chtěla vyzkoušet slavné Aleppo mýdlo - mýdlo z olivového a vavřínového oleje. První mě překvapila jeho opravdu silná, kořeněná vůně. Kdo jej znáte, určitě mi...

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

   Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

  Hydroláty - co umí a jak si je vyrobit doma? Poprvé v životě jsem se setkala s hydrolátem díky výrobě přírodní kosmetiky - byl v receptu na pleťový krém. Hned jsme si musela jeden hydrolát objednat. Byl to růžový hydrolát a ve chvíli, kdy jsem si ho poprvé...

Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si nic ujít.

Nepropásněte nové články

O přírodních mýdlech, kosmetice, včelaření anebo jen tak, o životě a podnikání. Nechte nám tady e-mail a budete o novém článku vědět jako první.

Suroviny pro výrobu

Sháníte suroviny na výrobu mýdel a mastí podle mých receptů? Ekokoza.cz má vše, co budete k tvorbě potřebovat.

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.