Šlehané bambucké máslo s medem

Protože jsem propadla kouzlu domácí kosmetiky, rozhodla jsem si udělat i nějaké “tělové mléko”. Chtěla jsem něco opravdu jednoduchého. Nejlépe ze surovin, které mám doma. Zjistila jsem, že bambucké máslo se dá našlehat s olejem a tím získá krémovou konzistenci. Řekla jsem si, že za zkoušku to stojí. Pojďte se mrknout, jak jsem dopadla.

Jak jsem psala bambucké máslo se šlehá s olejem. Ale v jakém poměru? Na internetu jsem zjistila, že 3:2 nebo 4:1. Variant je asi mnohem víc. Já použila ten první, takže k 25 g bambuckého másla je třeba přidat asi 16,7 g oleje.

Jako olej si můžete vybrat svůj nejoblíbenější, vybírejte i s ohledem na typ pokožky. Já vybírala spíše lehčí oleje na mastnější pleť, protože samotné bambu je už dost mastné. Olej by měl být lisovaný za studena a co nejčerstvější. Ideální je použít směs olejů a tak si vytvořit opravdu výživný krém přímo “na tělo” 🙂 

 

Složení mého šlehaného bambuckého másla

 

 

  • 25 g bambuckého másla
  • 7 g jojobového oleje
  • 6 g hroznového oleje
  • 2 g ricinového oleje
  • 1 g kvalitního medu nejlépe od včelařky 🙂
  • 20 kapek pupalkového oleje
  • 5 kapek coco siliconu
  • 4 kapky oblíbené přírodní silice (já použila levanduli a tea tree)

Množství se mi v pohodě vešlo do 80 ml kelímku. Hmotnostně to vyšlo asi na 40 g.

Nejprve jsem nechala v troubě rozpustit bambucké máslo při teplotě 40°C (Trouba se mi v tomto případě osvědčila lépe než vodní lázeň, protože v ní snadněji udržím nízkou teplotu.) Trvá to trochu déle, ale bambucké máslo si díky nízké teplotě zachová všechny živiny.

Po vytažení z trouby jsem k bambu přidala všechny oleje a chvíli prošlehala elektrickým šlehačem. Stačí, aby se všechny suroviny pořádně promíchaly.

     Tady se mi stal při prvním pokus malý průšvih. Misku jsem chladila ve studené vodní lázni a trochu vody mi šplouchlo dovnitř. Tak přece to nevyhodím 🙂 Vyšlehala jsem ho i s vodou. Konzistence byla super, ale takový krém s vodou se bez konzervace snadno zkazí. Mně se zkazit nestačil. 🙂 Měla jsem ho maličko a tak byl za dva dny pryč.

V druhém pokusu jsem už chlazení vodou vyměnila za bezpečnější – ledničku. Směs jsem dala asi na minutu do lednice a pak začala šlehat a šlehat…dokud směs nezačala mít mléčnou barvu. Pak jsem dala misku se směsí opět na chvilku do lednice a zase šlehala. Takto jsem to zopakovala si 3 – 4 x.

     Při posledním šleháni jsem přidala tekutý med, coco silicon a přírodní silice. V mém případě levanduli a tea tree. Ta vůně je prostě božská 🙂

Našlehané bambu jsem naplnila do čistého kelímku a bylo hotovo 🙂

Benefity pro pokožku

 

     Bambucké máslo ošetřuje pokožku, zklidňuje a vyživuje. Jojobový olej hydratuje a vyhlazuje pokožku a hodí se i pro ekzematickou pleť, kterou zklidňuje a zmírňuje tak zarudnutí. Hroznový olej zvyšuje obranyschopnost pokožky a působí antibakteriálně.

     Ricinový olej má skvělé regenerační schopnosti. Pupalkový olej bojuje proti vráskám i akné. Eliminuje nepříjemné příznaky ekzémů, jako je zarudnutí, svědění, praskání kůže. Med má antibakteriální a hojivé účinky, zklidňuje a vyživuje pokožku. Zkrátka tohle máslo je doslova nadupané živinami.

Nejlépe se mi osvědčilo používat toto máslo po koupeli na vlhkou pokožku. Ta je pak nádherně jemná a vláčná 🙂

Jaké šlehané máslo máte nejraději? Zkoušeli jste šlehat i jiná máslo? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti.

Sdílejte článek s přáteli

Klub Přímo od Včelařky

 

Potřebuješ poradit?

Chceš se mnou zůstat v kontaktu?

Hledáš inspiraci?

Přidej se do
Klubu Přímo od Včelařky!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vavřínový olej – recepty

Vavřínový olej – recepty

  Vavřínový olej v kosmetice + receptyVavřínový olej jsem si před dvěma lety objednala, protože jsem chtěla vyzkoušet slavné Aleppo mýdlo - mýdlo z olivového a vavřínového oleje. První mě překvapila jeho opravdu silná, kořeněná vůně. Kdo jej znáte, určitě mi...

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

   Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

  Hydroláty - co umí a jak si je vyrobit doma? Poprvé v životě jsem se setkala s hydrolátem díky výrobě přírodní kosmetiky - byl v receptu na pleťový krém. Hned jsme si musela jeden hydrolát objednat. Byl to růžový hydrolát a ve chvíli, kdy jsem si ho poprvé...

Líbí se Ti moje tvorba? Nenech si nic ujít.

KLUB PŘÍMO OD VČELAŘKY

📌 Spousta informací a inspirace 
📌 Každý měsíc dva články
📌 Živá vysílání 🙂
📌 Recepty na mýdla 
a mnohem víc... 

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.