Šlehané bambucké máslo s medem

Protože jsem propadla kouzlu domácí kosmetiky, rozhodla jsem si udělat i nějaké “tělové mléko”. Chtěla jsem něco opravdu jednoduchého. Nejlépe ze surovin, které mám doma. Zjistila jsem, že bambucké máslo se dá našlehat s olejem a tím získá krémovou konzistenci. Řekla jsem si, že za zkoušku to stojí. Pojďte se mrknout, jak jsem dopadla.

Jak jsem psala bambucké máslo se šlehá s olejem. Ale v jakém poměru? Na internetu jsem zjistila, že 3:2 nebo 4:1. Variant je asi mnohem víc. Já použila ten první, takže k 25 g bambuckého másla je třeba přidat asi 16,7 g oleje.

Jako olej si můžete vybrat svůj nejoblíbenější, vybírejte i s ohledem na typ pokožky. Já vybírala spíše lehčí oleje na mastnější pleť, protože samotné bambu je už dost mastné. Olej by měl být lisovaný za studena a co nejčerstvější. Ideální je použít směs olejů a tak si vytvořit opravdu výživný krém přímo “na tělo” 🙂 

 

Složení mého šlehaného bambuckého másla

 

 

  • 25 g bambuckého másla
  • 7 g jojobového oleje
  • 6 g hroznového oleje
  • 2 g ricinového oleje
  • 1 g kvalitního medu nejlépe od včelařky 🙂
  • 20 kapek pupalkového oleje
  • 5 kapek coco siliconu
  • 4 kapky oblíbené přírodní silice (já použila levanduli a tea tree)

Množství se mi v pohodě vešlo do 80 ml kelímku. Hmotnostně to vyšlo asi na 40 g.

Nejprve jsem nechala v troubě rozpustit bambucké máslo při teplotě 40°C (Trouba se mi v tomto případě osvědčila lépe než vodní lázeň, protože v ní snadněji udržím nízkou teplotu.) Trvá to trochu déle, ale bambucké máslo si díky nízké teplotě zachová všechny živiny.

Po vytažení z trouby jsem k bambu přidala všechny oleje a chvíli prošlehala elektrickým šlehačem. Stačí, aby se všechny suroviny pořádně promíchaly.

     Tady se mi stal při prvním pokus malý průšvih. Misku jsem chladila ve studené vodní lázni a trochu vody mi šplouchlo dovnitř. Tak přece to nevyhodím 🙂 Vyšlehala jsem ho i s vodou. Konzistence byla super, ale takový krém s vodou se bez konzervace snadno zkazí. Mně se zkazit nestačil. 🙂 Měla jsem ho maličko a tak byl za dva dny pryč.

V druhém pokusu jsem už chlazení vodou vyměnila za bezpečnější – ledničku. Směs jsem dala asi na minutu do lednice a pak začala šlehat a šlehat…dokud směs nezačala mít mléčnou barvu. Pak jsem dala misku se směsí opět na chvilku do lednice a zase šlehala. Takto jsem to zopakovala si 3 – 4 x.

     Při posledním šleháni jsem přidala tekutý med, coco silicon a přírodní silice. V mém případě levanduli a tea tree. Ta vůně je prostě božská 🙂

Našlehané bambu jsem naplnila do čistého kelímku a bylo hotovo 🙂

Benefity pro pokožku

 

     Bambucké máslo ošetřuje pokožku, zklidňuje a vyživuje. Jojobový olej hydratuje a vyhlazuje pokožku a hodí se i pro ekzematickou pleť, kterou zklidňuje a zmírňuje tak zarudnutí. Hroznový olej zvyšuje obranyschopnost pokožky a působí antibakteriálně.

     Ricinový olej má skvělé regenerační schopnosti. Pupalkový olej bojuje proti vráskám i akné. Eliminuje nepříjemné příznaky ekzémů, jako je zarudnutí, svědění, praskání kůže. Med má antibakteriální a hojivé účinky, zklidňuje a vyživuje pokožku. Zkrátka tohle máslo je doslova nadupané živinami.

Nejlépe se mi osvědčilo používat toto máslo po koupeli na vlhkou pokožku. Ta je pak nádherně jemná a vláčná 🙂

Jaké šlehané máslo máte nejraději? Zkoušeli jste šlehat i jiná máslo? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti.

Sdílejte článek s přáteli

***** KLUB *****

PŘÍMO OD VČELAŘKY

Na co se můžete těsit?

 

📌   Spousta informací 

📌   Inspirace

📌  Pravidělně nový obsah

📌  Videa z výroby

📌  Živá vysílání 

📌
  Recepty a návody 

📌
  Konzultace zdarma

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

   Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Balzám na štípnutí hmyzem – recept

Balzám na štípnutí hmyzem – recept

    Balzám na štípnutí hmyzem - recept      Začalo jaro a já se pustila do prvních prohlídek svých včelstev. Včelař se při své práci vždycky setká s včelím žihadlem, během sezóny jsou to i desítky včelích bodnutí. Doma si postižené místo vždy mažu směsí tea...

Zinková mast s měsíčkem lékařským – recept

Zinková mast s měsíčkem lékařským – recept

   Zinková mast s měsíčkem lékařskýmTradičně se zinková mast používá na opruzeniny a mokvající ekzémy. Je ideální pro péči i o citlivou dětskou pokožku. A já vám nabízím tři jednoduché recepty na zinkovou mast pro menší i větší děti a dospělé 🙂  Zinková...

Líbí se Ti moje tvorba? Nenech si nic ujít.

KLUB PŘÍMO OD VČELAŘKY

V klubu je zracopváno již více než 50 článků. 🙂

Členství v klubu ocení určitě ti,

kteří by rádi ke mě na kurz, ale nemají tu možnost.

Jak klub vlastně vypadá a na co se můžete těsit?

📌 Spousta informací a inspirace 
📌 Každý měsíc minimálně jedno téma především k výrobě mýdel. Pokud bude zájem tak i o bylinkách, kosmetice nebo o včelkách.
Témata budou i na přání
📌 Témata budou formou textu doplněného o video či fotonávod
📌 Živá vysílání 🙂
📌 Recepty na mýdla a tipy na zajímavé přísady
📌 Postupně projedeme všechny témata z mých kurzů 
📌 Budeš mít mou plnou pozornost při řešení Tvých problémů a otázek

📌 Budu pro Tebe po domluvě k dispozici na telefonu