Zinková mast s měsíčkem lékařským – recept

Tradičně se zinková mast používá na opruzeniny a mokvající ekzémy. Je ideální pro péči i o citlivou dětskou pokožku. Pro děti chceme jen to nejlepší a určitě se chceme vyvarovat používání zbytečné chemie. Já vám nabízím recept na domácí zinkovou mast s měsíčkem, 100% přírodní a bez chemie.

Zinková mast nepomáhá jen při opruzeninách, ale také urychluje hojení ran, oparů a akné.

Měsíček lékařský, oxid zinečnatý, lanolin

Recept na domácí zinkovou mast

Ingredience:

Postup:

     Do vydezinfikované misky si odvážíme měsíčkový macerát v bambuckém másle, mandlový olej, včelí vosk a lanolin. Misku dáme do vodní láhve a pomalu zahříváme dokud se nám ingredience plně nerozpustí.

 

     Misku odstavíme z vodní lázně a začneme šlehat (buď ručně, nebo elektrickou metličkou). Jakmile směs trochu zchladne a zakalí se, přidáme zbylé suroviny a prošleháme. Poté pokračujeme klasicky jako při šlehaných máslech – návod na šlehané máslo najdete zde.

       Hotovou mast naplníme do čistých a vydezinfikovaných dóziček a můžeme používat.

Vyšlehaná mast

     Já dělám ještě jeden druh na pupínky a opary, do kterého přidávám EO Tea Tree pro vyšší účinek. Můžete přidat třeba i EO levandule nebo jiný, ale pro dětskou pokožku bych se jim zcela vyhnula.

     Jak děláte zinkovou mast vy? Na co se vám osvědčila? Budu ráda, když se s námi podělíte o své zkušenosti v komentářích.

     Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se na mě obrátit buď v komentáři pod článkem nebo v FB skupině Výroba přírodní kosmetiky a rostlinných mýdel.

Sdílejte článek s přáteli

Chcete má přírodní mýdla?

 

 

 

Navštivte náš e-shop a vyberte si!

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vavřínový olej – recepty

Vavřínový olej – recepty

  Vavřínový olej v kosmetice + receptyVavřínový olej jsem si před dvěma lety objednala, protože jsem chtěla vyzkoušet slavné Aleppo mýdlo - mýdlo z olivového a vavřínového oleje. První mě překvapila jeho opravdu silná, kořeněná vůně. Kdo jej znáte, určitě mi...

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

Kakaové máslo v přírodní kosmetice

   Kakaové máslo v přírodní kosmeticeKakaovým máslem začínám sérii článků o surovinách do přírodní kosmetiky. Kakaové máslo je na prvním místě, protože ho prostě miluju! Jeho vůni, jeho vlastnosti a jeho chuť 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak kakaové máslo...

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

Hydroláty – co umí a jak si je vyrobit doma?

  Hydroláty - co umí a jak si je vyrobit doma? Poprvé v životě jsem se setkala s hydrolátem díky výrobě přírodní kosmetiky - byl v receptu na pleťový krém. Hned jsme si musela jeden hydrolát objednat. Byl to růžový hydrolát a ve chvíli, kdy jsem si ho poprvé...

Přečtěte si naše nejnovější články

Popenec obecný (Glechoma hederacea)

Popenec obecný (Glechoma hederacea)

     Popenec obecný (Glechoma hederacea)Co to tu kvete? Malinkatá rostlinka, krásné fialkové květy, sladce kořeněná vůně. Seznamte se -...

Vavřínový olej – recepty

Vavřínový olej – recepty

  Vavřínový olej v kosmetice + receptyVavřínový olej jsem si před dvěma lety objednala, protože jsem chtěla vyzkoušet slavné Aleppo mýdlo -...

Líbí se vám naše tvorba? Nenechte si nic ujít.

Nepropásněte nové články

O přírodních mýdlech, kosmetice, včelaření anebo jen tak, o životě a podnikání. Nechte nám tady e-mail a budete o novém článku vědět jako první.

Suroviny pro výrobu

Sháníte suroviny na výrobu mýdel a mastí podle mých receptů? Ekokoza.cz má vše, co budete k tvorbě potřebovat.

CHCETE SE NAUČIT VYRÁBĚT MÝDLA? 

Navštivte mě na kurzu a ukážu vám jak na to. Kurzy pořádám ve své Zdílničce v Hranicích. Termíny kurzů jsou vypsány zde, stačí si jen vybrat!

Doporučujeme

Mnoho z vás se mě ptá, kde ráda nakupuji suroviny. Tak jedním z mých nejoblíbenějších je právě Nature-Store.cz. Spousta mých mýdel a mastí obsahuje suroviny právě odtud.